Technologie Unguator®

Od roku 1994 byla technologie Unguator® úspěšně nasazována v lékárnách, nemocnicích a kosmetických laboratořích. Zde denně slouží ke spokojenosti tisíců pacientů a klientů.

Vývoj technologie se opírá o základní typ Unguator B, jenž byl uveden právě v roce 1994 a konstrukcí vychází z prototypu. Tento základní typ má pouze regulaci otáček, chybí zde držák pro svislou oscilaci kelímku a časový spínač. Tyto původní nedostatky odstranil následný typ Unguator e, který byl uveden jako druhý v řadě s možností míchání příprav o obsahu až 500gm. Technologie Unguator® byla dále vyvíjená (přes novelizace typů B na B/R a typu e na e/s), a tak byl na trh uveden přístroj Unguator® 2000 s řízením míchacího procesu pomocí mikroprocesoru a tím i možností homogenizace individuálních přípravků od 15 do 1000 ml. Tento nový typ Unguator® 2000 je optimální pro rychlou, hygienickou a spolehlivou přípravu receptur i pro výrobu a testování nových produktů. Unguator 2000 byl zároveň i prvním přístrojem, který se dá připojit k počítači a dá se tak přímo ovládat pomocí speciálního software. Jednoduchý ovládací program ulehčuje dokumentaci a manipulaci před, v průběhu a po výrobním procesu. Při dalším zdokonalování míchacího procesu (regulace míchacího motoru) se vyjímečně osvědčila technologie synchronního motoru ve spojení s novým zdrojem el. energie (spínaný zdroj) v typu Unguator® 2100. V roce 2016 vyvinula firma GAKO zbrusu nové modely Unguator. Jedná se o typy BASIC, EMP a nejnovější a nejvýkonější PRO

S minimální námahou se dá s přístrojem Unguator® připravit široké spektrum produktů. Jsou to např. masti, pasty, krémy, emulze, suspenze, locia, gely a to vše  v speciálně konstruovaném kelímku, který slouží i jako konečný obal. Takto je garantována příprava v uzavřeném systému, jenž dovoluje přípravu bez kontaktu se vzduchem, zabraňuje bakteriální kontaminaci za minimálních požadavku na čištění a garantované vysoké homogenity výsledného produktu.

Připravené produkty zůstávají v kelímcích i po procesu přípravy a slouží tak nejen jako obaly pro přípravu, ale i jako dispenzační a skladovací obal produktu. To zaručuje zvýšenou trvanlivost produktu až na úroveň hromadně vyráběných přípravků balených v tubách. Finální produkt muže být hygienicky a bezkontaktně přepravován z většího Unguator®-kelímku do menšího Unguator®-kelímku při použití výtlačeného trnu nebo novějšího AirDynamic®-systému za pomoci Unguator®-spojek.

V rámci přípravy s kterýmkoliv přístrojem Unguator® platí zásada, že všechny složky se navažují najednou do Unguator®-kelímku. Substance se navažují do kelímku zpravidla v libovolném pořadí (až na několik vyjímek, kdy je nutné předmíchání nebo 2 stupňová příprava). U vysoce permitivních (vzlínavých) kapalin, jako je ethanol, aceton, ether nebo jejich roztoky, je doporučeno nejprve na dno kelímku navážit a rozetřít masťový základ, aby nedocházelo k prolínání tekuté substance kolem pístového dna při vibracích a mikrodeformacích kelímku v průběhu míchání. Následně se pístem ve spodní části kelímku (ve dně) vytlačí přebytečný vzduch, čím se zamezí vmíchávání částic vzduchu a možné bakteriální kontaminaci, které hrozí při klasické přípravě v otevřené nádobě.

Aplikace hotového léčivého nebo kosmetického přípravku je prováděna klientem v pohodlí domova bez nutnosti kelímek otvírat. Dávkuje se přiměřené množství polotuhé formy přímo na potřebnou lokaci a to zcela komfortně - přiměřeným tlakem na pístové dno kelímku. Pro usnadnění aplikace lze použít trysky (pro vícetekuté formy), či dlouhé nebo krátké aplikátory (pro ušní, nosní či aplikaci v jiných telních dutinách). Tím, že nedochází k otevírání víčka kelímku a aplikaci přípravku prstem, nezanáší tak uživatel do přípravku další mikrobiální kontaminaci (z okolí či léčeného kožního defektu) a současně neprobíhá oxidace vzduchem (známé "žluknutí masti"), jež se k masti dostává s každým dalším otevřením kelímku. V tomto ohledu stability po prvním otevření, Unguator-kelímek předčí i hromadně vyráběné přípravky, které se dodávají v tubách, což bylo dokázáno odbornou studií.

 

Na technologii Unguator bylo realizovano několik studií, a to jak v odborných laboratořích, tak na univerzitách. Studie naleznete zde a odborné články zde.

 

 

 

Kontakt

Unguator® CZ/SK

PhMr. Lucie a Aleš Nedopilovi s.r.o.,
Černokostelecká 154, CZ 251 01 ŘÍČANY–Radošovice

tel: +420-312 310 879
zák.linkaCZ: 800 900 988
zák.linkaSK: 0800 004 204
skype: unguator_cz-sk_service

Vyhledávání

Novinky

15.11.2016 12:30

AKCE na prodej spotřebního materiálu UNGUATOR

Od 16.11.2016 probíhá ve spolupráci se společností Dr. Kulich Pharma s.r.o.prodejní akce na podporu prodeje originálního spotřebního materiálu GAKO UNGUATOR. Při nákupu kelímků v ceně nad 3000,- Kč...
15.11.2016 11:38

Nyní AKCE na nové modely Unguatoru EMP a PRO

Do konce roku 2016 jsme pro Vás s výrobcem technologie Unguator firmou GAKO připravili akci na prodej nových modelů Unguatorů. Můžete využít slevu -10% z ceny nového zařízení, nebo slevu -15% z ceny...
15.11.2016 00:00

Zcela nový eShop

Připravujeme pro Vás zcela nový eShop na objednávky kelímků a spotřebního materiálu.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode